--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy warto kupić Palenisko Ogrodowe ?

Jak tylko pogoda dopisuje Polacy bardzo lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Najlepiej w gronie rodziny, czy znajomych miło jest pogawędzić przy strzelającym iskrami ognisku.

Jak wiadomo nie zawsze i nie wszędzie możemy rozpalać ognisko ze względów estetycznych jak i bezpieczeństwa. Od dawna wiemy również to, że przy silnym wietrze nie można palić ognia nawet małego, gdyż nagły, silny podmuch wiatru może być bardzo niebezpieczny. Poza tym miejsce wokół ogniska powinno być w taki sposób zabezpieczone, aby nie znajdowały się w pobliżu materiały łatwo palne, które mogłyby spowodować rozprzestrzenienie się ognia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na ognisko przydomowe są Paleniska Ogrodowe, które nie dość, że wyglądają estetycznie to jeszcze posiadają dodatkową zaletę jak praktyczność i wygoda.

Takie palenisko możemy postawić w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby przenosimy w inne miejsce. Większość mis posiada uchwyty dzięki którym w łatwy sposób możemy przestawiać nawet gorące palenisko.

Praktycznym dodatkiem do palenisk jest pokrywa. Dzięki której po przykryciu jeszcze dopalającego się ogniska, możemy nie dopuścić do rozdmuchiwania przez wiatr popiołu. Pokrywa chroni palenisko przed deszczem, dzięki niej woda nie będzie zbierać się w misie, a która mogłaby spowodować krótszy czas użytkowania takiego paleniska.

Innym aspektem jakim jest korzyść z posiadania przenośnego paleniska jest to, że nie tylko smażymy kiełbaski bezpośrednio nad ogniem czy ogrzewamy się w chłodniejsze dni, ale możemy zastąpić  nim tradycyjny grill. Wystarczy dokupić trójnóg z rusztem i możemy już grillować co tylko zapragniemy.

Dobrym dodatkiem do takiego trójnogu jest kociołek węgierski bądź kociołek cygański, który zawieszony bezpośrednio nad paleniskiem daje nam możliwość przygotowania np. zupy gulaszowej czy rybnej. A jak nam się znudzi potrawa z takiego kociołka, możemy urozmaicić dania poprzez gotowanie bezpośrednio w rozpalonym węglu, na którym ustawiamy żeliwny kociołek myśliwski wypełniony mięsem, warzywami i czego jeszcze tylko zapragniemy.

Także wybór kociołków jest ogromny wystarczy wybrać ten odpowiedni do swoich potrzeb.

Największą zaletą przenośnych palenisk jest to, że możemy spędzać wolny czas niezależnie od miejsca jak i pory roku, gdyż nawet mróz nie jest nam straszny, gdy przebywamy w otoczeniu rozżarzonych polan. Poza tym widok palonego drewna napawa nas radością i spokojem, dzięki czemu możemy wspaniale się zrelaksować i spędzić miłe chwile wśród bliskich nam osób.

Prawa autorskie: Bogusława Tomczyk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------