Wędzarnie ogrodowe Profiton

Jak dobrać wędzarnię Profiton

Wybór wędzarni Profiton jest bardzo duży, aby pomóc w wyborze odpowiedniej dla naszych potrzeb, postaramy się trochę przybliżyć na czym polega ich różnorodność.

Podział wędzarni

Podstawowy podział to wędzarnie izolowane i nieizolowane.

Przykładowym modelem wędzarni izolowanych może być Wędzarnia Profiton Universal 0,8 m, czy też Profiton LUX 1,25 m, oba modele mogą być wykonane zarówno z blachy ocynkowanej jak i ze stali nierdzewnej.

Innym przykładem wędzarni nieizolowanych może być Profiton MAX 2, czy Profiton Standard. Te modele również mogą być wykonane z blachy ocynkowanej jak i ze stali nierdzewnej.

I to są tylko niektóre przykłady, bo modeli wędzarni jest znacznie więcej.

Jedne jak i drugie są, bądź mogą być wyposażone w generator dymu Smoke, który pozwala zarówno na gorące jak i zimne wędzenie. Dodatkowo można dokupić szufladę z kompletem elektrycznym ( grzałka z termostatem o mocy 2000 W 0-90 C lub 40-210 C ).

Przy wyborze wędzarni należy się kierować tym, co będziemy w nich chcieli wędzić. Czy będą to tradycyjne wędliny dla małej rodziny, czy dla paru rodzin, a może na duże imprezy typu wesele. Duże znaczenie przy podjęciu decyzji ma to, czy planujemy wędzić ryby, a zwłaszcza dużych rozmiarów, jak np. węgorze.

Fajnym rozwiązaniem są wędzarnie przenośne typu Profiton MAX (wędzarnia Profiton MAX3 czy Profiton BOX, które mają budowę teleskopową, dzięki czemu po złożeniu można je zabrać samochodem nad rzekę. Natomiast Wędzarnia Domowa Profiton MINI która zasilana jest paliwem turystycznym, jest na tyle mała, że można ją zabrać ze sobą na biwak.

Także wybór jest duży, trzeba tylko wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb, chociaż można zaopatrzyć się w dwa modele, większą do użytku domowego i mniejszą na wyjazdy.

Prawa autorskie: Bogusława Tomczyk